Dne 14.4.2011 proběhl 2. ročník akce Equal Pay Day do NC Palladium, kterou pořádala nezisková organizace Business and Professional Women (BPW). Tato organizace působí ve více než 94 zemích na celém světě a má své zastoupení jak v OSN, tak v Radě Evropy.

EQUAL PAY DAY „Den rovnosti příjmů pro obě pohlaví“ je celosvětovou akcí pořádanou s cílem upozornit na rozdíly platů mužů a žen, které se liší ve všech zemích EU. V České republice ženy vydělávaly v průměru o 26 % méně než muži.

Ve čtvrtek, 14. 4. 2011, v nákupním centru Palladium, od 14 do 20 hodin, jste mohly vidět hudební a taneční vystoupení, módní přehlídky a rozhovory se zajímavými hosty.

Vybrané obchody nabídly slevy na nákup ženám, které se prokázaly symbolem akce – červenou taškou s logem EPD. Tašky včetně dárků od partnerů akce byly k dispozici u pódia ve 2.patře. Po celý den probíhaly hudební a taneční vystoupení, módní přehlídky, rozhovory se zajímavými hosty a prezentace produktů a služeb partnerů.

Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu MAMMA HELP pozvala ženy k individuálním konzultacím prevence onemocnění.

Kromě doprovodného programu jste mohly využít jedinečnou příležitost osobního setkání se ženami, které dosáhly významných pozic v různých oborech jak ve státní, tak v soukromé sféře. Setkat a popovídat jste se mohly například s Rostyou Gordon Smith, s herečkou Milenou Steinmasslovou a mnoha dalšími.

2011 - 2

2011 - 3

2011 - 4