Dne 12.4.2012 proběhl 3. ročník akce Equal Pay Day v Domě módy na Václavském náměstí, který pořádala nezisková organizace Business and Professional Women (BPW). Tato organizace působí ve více než 94 zemích na celém světě a má své zastoupení jak v OSN, tak v Radě Evropy.

EQUAL PAY DAY „Den rovnosti platů“ je celosvětovou akcí pořádanou s cílem upozornit na rozdíly platů mužů a žen, které se liší ve všech zemích EU. V roce 2012 vydělávaly ženy v České republice v průměru o 26 % méně než muži.

Ve čtvrtek, 12. 4. 2012, od 14 do 18 hodin, jste mohly vidět hudební a taneční vystoupení, módní přehlídky a rozhovory se zajímavými hosty.

Vybrané obchody nabídly slevy na nákup ženám, které se prokázaly symbolem akce – červenou taškou s logem EPD. Po celý den probíhaly hudební a taneční vystoupení, módní přehlídky, rozhovory se zajímavými hosty a prezentace produktů a služeb partnerů.

Kromě doprovodného programu jste mohly využít jedinečnou příležitost osobního setkání se ženami, které dosáhly významných pozic v různých oborech jak ve státní, tak v soukromé sféře. Při diskusi u kulatých stolů na různá témata (tzv. Speed Mentoring) jste se mohly zeptat na otázky z pracovní oblasti i osobního růstu, které vás zajímají.

Popovídat jste si mohly například s herečkou a filmovou producentkou Deanou Horváthovou Jakubiskovou, výkonnou ředitelkou Koučink Centra Lenkou Zelingrovou, oblastní ředitelkou Fincentra Lenkou Kouskovou a s mnoha dalšími.

Součástí programu byla i kulturní část na Václavském náměstí, kterou moderovala Iva Lecká z Radia City. I přes nepřízeň počasí vystoupilo velké množství skvělých umělců, kolemjdoucí lidé měli možnost si zabubnovat, dostali květinu jako dárek a společnými silami se podařilo vytvořit světový rekord v největším počtu lidí s červenými taškami, který byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

epd2

epd3

epd7

epd8