Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ největší networkingová akce pro ženy v Evropě

Praha, 14. dubna 2018: 87 řečnic a řečníků, přes 1400 účastnic a účastníků a 2280 registrací ke kulatým stolům. To jsou čísla 9. ročníku největší vzdělávací akce v České republice, která právě skončila. Proběhla 13. a 14. dubna v Clarion Congress Hotel Prague a jejím hlavním tématem byly ženy & peníze.

 „Cílem celoroční kampaně, která vyústí akcí Equal Pay Day –  ŽENY SOBĚ je vyvolat veřejnou diskuzi o příčinách stále přetrvávajících vysokých rozdílů mezi platy mužů a žen, upozorňovat na skutečnost, že naše republika se umísťuje na posledních příčkách v EU, pokud jde o rovnost platů. Snažíme se ženám představovat inspirativní vzory, předávat zkušenosti, jak se naučit o platech vyjednávat, jak o penězích mluvit se zaměstnavatelem i v rodině, nebo jak nastartovat vlastní podnikání či podpořit svou kariéru,“ říká prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women CR Lenka Šťastná.

Pracovně zážitkovou konferenci ŽENY SOBĚ otevřela svou řečí Její Excelence Barbora C. Richardson, velvyslankyně Kanady. Návštěvnice a návštěvníci si mohli poslechnout i Lenku Bradáčovou, vrchní státní zástupkyni, Taťánu Gregor Brzobohatou, filantropku a předsedkyni správní rady nadace Krása pomoci a mnoho dalších úžasných žen, ředitelek velkých korporací, podnikatelek, ale také několik mužů, jako například Reye Korantenga, moderátora TV Nova.

Devátý ročník akce nabídl dva dny nabité energií, propojení, sdílení a inspiraci. Účastnice a účastníci slyšeli 87 životních příběhů a setkali se s tolika výjimečnými a inspirativními lidmi, které nikde jinde na jednom místě potkat nemohou.

V sobotu měly ženy příležitost setkat se u kulatých stolů se 60 ženami z různých oborů a vyměnit si s nimi zkušenosti na předem dané téma. Kulaté stoly začaly v 9 hodin ráno a postupně bylo možné získat informace až od 5 mentorek v jednom dni.

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je benefiční akcí neziskové organizace Business & Professional Women CR, která podporuje ženy celoročně.

Desátý ročník akce se bude konat 29. a 30. března 2019.

Více informací o akci naleznete na www.mentorky.cz.

Kontakt pro novináře:

Mgr. Tereza Melišová

PR Managerka

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz

 

 

DEN ROVNOSTI platu

Den rovnosti platů letos připadá na 20. března

V Praze, 20.března 2018 -  Ženy v Česku dnes dorovnávají rozdíl v platech, který u nás v roce 2016 činil 21,8 %.  V souladu s touto statistikou tak musejí ženy pracovat o více než dva a půl měsíce déle než muži, aby dosáhly stejné úrovně v odměňování. Rozdíl mezi platy žen a mužů se v České republice dlouhodobě patří k nejvyšším v Evropské unii.

Této problematice se dlouhodobě věnuje nezisková organizace Business & Professional Women CR, která mimo jiné své aktivity letos pořádá již 9. ročník akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ. V minulých letech se konference a následného mentoringového dne zúčastnily tisíce žen a zájem každým rokem roste.

„Věřím, že právě akce, jako je ta, kterou organizujeme, pomáhají ženám, aby si uvědomily a rozvinuly svůj potenciál a schopnosti, ale také, že jim pomohou v tom, aby se naučily říkat si o odpovídající odměnu za svou práci. Naše akce se odlišuje především tím, že není pouze diskusní platformou, ale díky unikátnímu konceptu speed mentoringu, ženy sdílejí zkušenosti a dostává se jim mnoha účinných rad od zkušených manažerek a podnikatelek. Jsme také hrdé na to, že se konference účastní i muži, protože je vnímáme jako nedílnou součást vzájemného dialogu,“ vysvětluje prezidentka Business & Professional Women CR, Lenka Šťastná.

Konference se letos koná v pátek 13. dubna a mentoringový den pak v sobotu 14. dubna, v Clarion Congress Hotel Prague.

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži. Akce podporuje ženy na všech profesních úrovních, pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál, napomáhá růstu jejich ekonomické nezávislosti a posiluje jejich sebedůvěru, a to vše formou mentoringu, vzdělávání a networkingu.

Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ mimo jiné boří mýty o ženské rivalitě a neochotě podělit se o své zkušenosti. Dokazuje to i na 60 mentorek, žen, které obstály v tvrdé konkurenci a z nichž řada stojí na samé špici svých oborů. Tyto ženy bez nároku na honorář poskytují svůj čas a znalosti a ztotožňují se tak s myšlenkou podpory žen.

Více informací o akci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ získáte na www.mentorky.cz

 den rovnosti platu cr

 

Kontakt pro novináře:

Mgr. Tereza Melišová

PR Managerka

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz

Ženy, jak na trh práce? Myslete ve velkém

Již 13. a 14. dubna proběhne v Clarion Congress Hotel Prague 9. ročník legendární akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, největší vzdělávací akce v České republice. Čekají vás dva dny nabité energií, propojení, sdílení, inspirace a podpory. Hlavním tématem letošního ročníku jsou peníze. Hosté konference budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení. Akci pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR.

Letošními hosty páteční konference budou například: Její Excelence Barbara C. Richardson, velvyslankyně Kanady, Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně, Sari Brody, Globální ředitelka diverzity a liedershipu IKEA Group. Pozvání přijala také Maggie Semple, celosvětově uznávaná, úspěšná britská podnikatelka, dále Irena Prášilová, MSD, Business Operation Director in Merck Sharp&Dohme, či Tatiana Gregor Kuchařová. V panelových diskusích vystoupí mezi jinými Nicole Erdmann, Country Property Manager společnosti IKEA, Kateřina Zapletalová, členka představenstva společnosti Moser či Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, která je často označována za první dámu e-commerce nebo Drahomíra Mandíková, členka představenstva Plzeňského Prazdroje. Více o programu a hostech naleznete zde.

Drahomíra Mandíková, která povede na páteční konferenci panel na téma Investice do sebe není zbytečné utrácení říká: „Jako významný zaměstnavatel si uvědomujeme, že náš úspěch souvisí s profesionalitou, vášní a talentem našich lidí. I proto podporujeme naše zaměstnance, aby plně využili svůj potenciál, zapojovali se do dění nejen v naší společnosti a byli spokojeni v práci i mimo ni. Abychom i tímto způsobem dále přispívali k dlouhodobému úspěchu našeho podnikání.“

Cílem pracovně zážitkové konference Equal Pay Day –  ŽENY SOBĚ je vyvolat veřejnou diskuzi o příčinách stále přetrvávajících vysokých rozdílů mezi platy mužů a žen ve srovnatelných pozicích, a také ženám přinášet inspirativní vzory, předat jim zkušenosti, jak se naučit o platech vyjednávat, jak o penězích mluvit se zaměstnavatelem i v rodině, nebo jak nastartovat vlastní podnikání či podpořit svou kariéru.

Andrea Němcová jako spoluzakladatelka HR Spectrum, personální agentury, která za deset let fungování doručila desítkám manažerů nové členy do týmu radí: „Myslete ve velkém! Nestanovujte si cíle, které jsou rozumné! Dívejte se na svět okolo sebe s otevřenýma očima a snažte se na sobě pracovat, zdokonalujte se v tom, na co máte talent a dělejte to, co vás baví.“ I proto si vybrala na sobotní Mentoring Day téma „Odvážněji na trh práce“, aby dodala ženám sílu, odvahu a u kulatého stolu sdílela základní jednoduchá pravidla, která pomůžou na cestě k získání větší sebedůvěry a lepší práce.

Zuzana Lincová ze společnosti Profesia CZ k tomu dodává, že často zapomínáme, že pracovní pohovor je obchodní jednání. „Náš životopis mnohdy neodráží naši hodnotu, praxi, zkušenosti. V rámci mentoringu bych chtěla ukázat, jak vyjednávat o pracovních podmínkách, jak zjistit naši hodnotu na trhu práce a jak následně efektivně vyjednávat o mzdě.“

Pojďme vědomě pracovat na svém příběhu prostřednictvím sdílení zkušeností s šedesátkou inspirativních mentorek. Poznejte nové přátele, navažte profesní kontakty a nabijte se novými zážitky v pozitivní atmosféře plné ženské energie.

Spoluautorka Martina Zaciosová

Kontakt pro média:

Mgr. Tereza Melišová

PR Manager

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz

 

Diskuse o penězích už pro ženy není tabu

Hlavním tématem 9.ročníku konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ budou peníze.  Hosté konference, která se uskuteční 13.dubna 2018 v Praze, budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení.

Letošními hosty konference budou například: Její Excelence Barbara C. Richardson, velvyslankyně Kanady, Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně, Sari Brody, Globální ředitelka diverzity a liedershipu IKEA Group. Pozvání přijala také Maggie Semple, celosvětově uznávaná, úspěšná britská podnikatelka, dále Petra Končelíková zakladatelka wFund.vc, jehož cílem je investovat do firem, které založily a vedou ženy, dále například Tatiana Gregor Kuchařová. V panelových diskusích vystoupí mezi jinými Nicole Erdmann, Country Property Manager společnosti IKEA, Kateřina Zapletalová, členka představenstva společnosti Moser či Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, která je často označována za první dámu e-commerce. Více o programu a hostech naleznete zde.

Cílem pracovně zážitkové konference Equal Pay Day –  ŽENY SOBĚ je vyvolat veřejnou diskuzi o příčinách stále přetrvávajících vysokých rozdílů mezi platy mužů a žen ve srovnatelných pozicích, upozorňovat na skutečnost, že naše republika patří k nejhorším mezi zeměmi EU, pokud jde o rovnost platů a také ženám přinášet inspirativní vzory, předat jim zkušenosti, jak se naučit o platech vyjednávat, jak o penězích mluvit se zaměstnavatelem i v rodině, nebo jak nastartovat vlastní podnikání či podpořit svou kariéru. Konferenci, která je svého druhu největší v Evropě, připravuje nezisková organizace Business & Professional Women CR, která se dlouhodobě zaměřuje na podporu a rozvoj žen.

Konference do svého programu i auditoria zve rovněž muže.  Prezidentka BPW CR Lenka Šťastná považuje vzájemný dialog za velmi důležitý: Filosofií celé akce jsou dva principy. První je ten, že společnost se na muže a na ženy nedělí, ale že se z nich skládá.  Nebojujeme proti mužům, snažíme se jen získat stejné postavení. Druhá hlavní myšlenka je: Ženy, je to dost špatné, že jsme na předposledním místě v Evropě v rozdílech platů – pojďme se poradit, jak tuto situaci zlepšit. Mluvíme o tom, jaké jsou příčiny tak velkého rozdílu a současně vyhledáváme zajímavé ženské vzory, které předávají své zkušenosti ženám, které se chtějí něco nového naučit.”

Součástí programu je také mentoringový den (sobota, 14. dubna 2018), který je postaven na unikátním principu speed mentoringu. Na 60 zkušených manažerek a podnikatelek se v hodinových blocích věnuje nejrůznějším tématům především z oblast profesního a osobního rozvoje. Program mentoringu najdete zde.

Předchozích osmi ročníků se zúčastnilo 6929 žen. Letos se akce opět odehraje v Clarion Congress Hotel Prague.

O neziskové organizaci Business & Professional Women CR:

Business & Professional Women CR je zapsaný spolek, veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy s cílem podporovat a rozvíjet jejich osobnost, plnou realizaci při naplňování profesní, osobnostní a sociální role.

Svými aktivitami spolek především usiluje o zlepšení postavení žen ve všech oblastech společnosti, podporuje přijetí vlastní zodpovědnosti každé ženy vůči společnosti na regionální, národní i mezinárodní úrovni.

Spolek podporuje rozvoj přátelství, pochopení a spolupráce mezi pracujícími ženami celého světa.

Své cíle dosahuje díky hlavním činnostem, jako jsou

  • profesní networking
  • odborné semináře, vzdělávací, rekvalifikační, a poradenské aktivity
  • informační materiály a členky vystupují na odborných konferencích
  • projekty, které pomáhají ženám na všech úrovních rozvíjet jejich profesionální a vůdčí potenciál, které umožňují dosahování jejich ekonomické nezávislosti a které rozvíjejí mezinárodní spolupráci.

Kontakt pro média:

Mgr. Tereza Melišová

PR Manager

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz

23032470_1854905624539171_6566854583605097104_n

Od dnešního dne pracují ženy v Evropě zdarma

Praha, 3. listopadu: Na dnešní den připadá Evropský den rovného odměňování. Česká republika se nemá čím chlubit, dlouhodobě se umísťuje na předposledním místě v Evropě s rozdílem 22,5 % oproti 16 % unijního průměru. Ženy tak berou průměrně o 6748 Kč měsíčně méně.

„V některých zaměstnáních jsou rozdíly ještě mnohem vyšší, například u řídících pracovníků dosahuje rozdíl 45 %, u zprostředkovatelů finančních transakcí dokonce 50 %. Tím nejsou poškozeny pouze ženy, ale celé rodiny, jejichž rodinný rozpočet se tím významně snižuje. Česká republika se v této problematice řadí mezi zaostalé země, které problém dlouhodobě neřeší. My k této problematice připravujeme na 13. a 14. dubna 2018 již 9. ročník konference Equal Pay Day neboli Den za rovnost platů, na které ženy diskutují o tom, jak tuto situaci řešit, jak se lépe uplatnit na trhu práce, jak budovat svoji kariéru, jak sladit svou práci s rodinným životem a o řadě dalších témat s prací souvisejících,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women CR z.s., která akci Equal Pay Day pořádá.

Podle nově vydané studie „Aktuální rozdíly v odměňování mužů a žen v ČR“, kterou nechalo vypracovat ministerstvo práce a sociálních věcí, je ženská práce podhodnocovaná a ženy častěji pracují v hůře placených profesích. Jednou z příčin Gender Pay Gay je netransparentní odměňování, dále nedostatečné možnosti slaďování práce a rodiny a stereotypní volby povolání u žen a mužů

„Vysoká nerovnost v odměňování má významné negativní důsledky pro celou ekonomiku. Ženy představují 61 % absolventek vysokých škol a jejich vysoké vzdělání často zůstává nevyužito.  Studiemi je prokázáno, že zvýšení příležitostí uplatnění žen zvyšuje ekonomický růst,doplňuje Lenka Šťastná.

Více informací o akci Equal Pay Day – Ženy sobě získáte na: http://old.equalpayday.cz/.

Kontakt pro média:

Mgr. Tereza Melišová

PR Managerka

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz

equal pay day

Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ: největší networkingová akce pro ženy v Evropě

Praha, 25. března 2017: 30 spíkrů, 360 účastnic a účastníků páteční části konference, 60 mentorek a 2031 registrací na sobotní mentoringovou část. To jsou čísla osmého ročníku akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, která proběhla 24. a 25. března v Clarion Congress Hotel Prague. Cílem této akce, kterou pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR, je diskutovat o tématech spojených s profesní realizací žen, o kterých se příliš nemluví.

mirek_lepeska

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ chce podpořit ženy, aby mohly být samy sebou, a přitom se neomlouvat za úspěch, za svoje sny a za to, že jsou schopny je realizovat.

„Když člověk něco chce, musí začít u sebe. Je třeba vyjít ze své komfortní zóny a začít jednat. Vždycky je něco, co můžeme zlepšit, změnit, naučit se, a tím se posunout blíž k úspěchu. Můžeme změnit postoj ke světu, přístup k vnímání problému nebo způsob myšlení,“ říká prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women Lenka Šťastná.

Dlouhodobým záměrem konference je spojit ženy, které se mohou vzájemně inspirovat, sdílet svoje příběhy, ukázat si možnosti a nové cesty a podpořit se. Akce přivádí nové ženské vzory a podporuje tak ženy v jejich úsilí růst, rozvíjet se a tvořit.

Páteční konferenci zahájila její excelence Victoria Li – velvyslankyně Švédska, z Londýna přiletěla se svým podnikatelským příběhem Antonia Burrell, která je považována za guru RAW kosmetiky a vystoupila celá řada dalších osobností.

„V letošním ročníku vidím zase obrovský posun dopředu. Jsem nadšená, že jsme otevřely téma feminismu, a to i díky paní velvyslankyni. Celá diskuse se přesunula přesně tam, jak je tento rok konference designovaná. A to ke krásné spolupráci mužů a žen. Měli jsme moderátorskou dvojici muže a ženu, duety mužů a žen a celkově byla konference velmi inspirativní a plná energie,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace z Plzeňského Prazdroje.

V sobotu měly ženy příležitost setkat se u kulatých stolů se 60 ženami z různých oborů a vyměnit si s nimi zkušenosti na předem dané téma. Kulaté stoly začaly v 9 hodin ráno a postupně bylo možné získat informace až od 5 mentorek v jednom dni.

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je benefiční akcí neziskové organizace Business & Professional Women CR, která podporuje ženy celoročně. Účastnice konference formou tomboly vybraly finanční prostředky pro Neonatologické oddělení Nemocnice Na Bulovce, jehož patronkou je Lucie Borhyová.

miroslav_petnik

Devátý ročník akce se bude konat 13. a 14. dubna 2018.

Více informací o akci naleznete na www.mentorky.cz

Mgr. Tereza Melišová

PR Managerka

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz

equal pay day

Ženy pracují zdarma do 18. března

Rozdíl v platech mezi muži a ženami je v České republice 22,5 %. To znamená, že ženy musí pracovat více než dva a půl měsíce navíc, aby tento rozdíl dorovnaly. Ženy v České republice dosáhnou stejného výdělku, který jejich mužští kolegové získali do konce loňského roku, až 18. března 2017. Tento den je tedy Dnem rovnosti platů, a právě i na tento celospolečenský problém bude 24. a 25. března poukazovat konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ. Pořádá ji nezisková organizace Business & Professional Women ČR.

Česká republika je v rámci rovnosti platů na jednom z posledních míst ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi. Den rovnosti platů se nás tedy velmi týká. Je to symbolický den, podobný Dni daňové svobody a je to určitě dobrá příležitost pro diskuzi o příčinách tak velkého rozdílu a hledání řešení, jak se s touto nepříznivou situací vyrovnat,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women ČR.

Ženy sice hrají zásadní úlohu v evropské zaměstnanosti a hospodářském růstu, ale v jejich odměňování se to neodráží. Podhodnocování práce žen a nedostatečné využívání jejich talentu a dovedností, znamená ztrátu významného zdroje pro ekonomiku i společnost. Odstranění rozdílů v odměňování tedy přináší prospěch nejen zaměstnancům, ale i zaměstnavatelům a v konečném důsledku celé společnosti.

„Současný rozdíl v odměňování žen a mužů v ČR je 22, 5 % – řadíme se tak na druhé nejhorší místo z celé EU. Průměr evropských zemí aktuálně činí 16, 7 %. Nižší platy a mzdy žen mají zásadní negativní dopad na rozpočty rodin – ročně jim tak v rozpočtu chybí cca 80.000 Kč a v důsledku ovlivňují celé hospodářství. Společným cílem projektu MPSV „22 % K ROVNOSTI“ a BPW je odstranit příčiny nerovného odměňování a dělat osvětovou kampaň problematice nerovného odměňování,“ uvádí Eva Ferrarová, vedoucí projektu 22 % K ROVNOSTI z Ministerstva práce a sociálních věcí.

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži. Akce podporuje ženy na všech profesních úrovních, pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál, napomáhá růstu jejich ekonomické nezávislosti a posiluje jejich sebedůvěru, a to vše formou mentoringu, vzdělávání a networkingu. „Pokud mají ženy uspět, potřebují především zdravé sebevědomí, a proto jsem se pustila do téhle práce a když to hodně zjednoduším, tak moje základní myšlenka je hledat nové ženské vzory. Ukázat ženám cesty, po kterých jdou jejich kolegyně. Jestli ženy za muži v něčem zaostávají, tak je to taková ta vzájemná solidarita,“ dodává Lenka Šťastná.

Konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ motivuje ženy k dalšímu profesnímu a osobnímu rozvoji, otevírá celospolečenskou diskusi a upozorňuje na fenomény, které vedou k rozdílům v odměňování.

Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ mimo jiné boří mýty o ženské rivalitě a neochotě podělit se o své zkušenosti. Dokazuje to i na 60 mentorek, žen, které obstály v tvrdé konkurenci a z nichž řada stojí na samé špici svých oborů. Tyto ženy bez nároku na honorář poskytnou svůj čas a znalosti a ztotožní se tak s myšlenkou podpory žen.

Více informací o akci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ získáte na: www.mentorky.cz

Kontakt pro média:

Mgr. Tereza Melišová

PR Managerka

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz

equal pay day

EQUAL PAY DAY – ŽENY SOBĚ jediná konference svého druhu v České republice

Již 24. a 25. března 2017 proběhne v Clarion Congress Hotel Prague 8. ročník konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, která je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži, jelikož ženy na srovnatelných pozicích vydělávají méně než muži. Česká republika je s rozdílem 22,5 % na jednom z posledních míst v Evropě. Dvoudenní konference ŽENY SOBĚ je největší pracovně zážitkovou konferencí v České republice. Na páteční část, jejímž poselstvím je naprostá nezbytnost změny v chování firem i žen samotných v oblasti rovných příležitostí navazuje sobotní praktická část – 60 žen českého byznysu bude předávat své zkušenosti ostatním ženám. Ženy pozitivně hodnotí tuto konferenci zejména z důvodu velmi rychlého posunu v osobním rozvoji.

V pátek čekají účastníky panelové diskuze, duety na vybraná témata, podnikatelské příběhy z Čech i ze zahraničí. Otevřou se témata vzájemného dialogu mezi muži a ženami v zaměstnání, rozdílech v přístupu k leadershipu, důležitosti diverzity pro rozvoj firem, hledat budeme přístupy, které umožní tisícům žen návrat do korporací po rodičovské dovolené. Vystoupí manažeři a manažerky ze 7 zemí, zajištěno bude simultánní tlumočení. Konferenci zahájí paní Victoria Li – velvyslankyně Švédska, hlavním spíkrem je Boyan Neytchev – Managing Director Bel Central Europe, panely povedou Drahomíra Mandíková – ředitelka firemních vztahů a komunikace Pilsner Urquel a Gabriela Kahounová - HR Director DHL Supply Chain, z Londýna přiletí se svým podnikatelským příběhem Antonia Burrell, která je považována za guru RAW kosmetiky a celá řada dalších osobností.  Konferenci obohatí i vystoupení moderátorů TV NOVA Reye Korantenga a Lucie Borhyové.

V sobotu budou mít ženy příležitost setkat se u kulatých stolů se 60 ženami z různých oborů a vyměnit si s nimi zkušenosti na předem dané téma. Kulaté stoly začnou v 9 hodin ráno a postupně bude možné získat informace až od 5 mentorek v jednom dni.  Mezi mentorkami 8. ročníku budou například Hana Púllová – generální ředitelka společnosti Randstad, Michaela Hrdličková, generální ředitelka  společnosti Biogen, která v letošním roce vyhrála ve své kategorii v soutěži TOP ženy Česka, Lucie  Urválková Místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka (CFO) UNIQA pojišťovny, Miloslava Mezerová, ředitelka divize personální a finanční , Řízení letového provozu, Olga Stanley ze společnosti Rossman, Dita Stejskalová, CEO Ogilvy, Veronika Brázdilová, generální ředitelka pro ČR,SR, Maďarsko společnosti Xerox, Mirka Čejková, konzultantka, podnikatelka, ředitelka Nadačního fondu, Markéta Fialová, moderátorka TV Nova. A mnoho dalších.

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je benefiční akcí neziskové organizace Business & Professional Women CR, která podporuje ženy celoročně. Účastnice konference formou tomboly vyberou prostředky pro Neonatologické oddělení Nemocnice Na Bulovce, jehož patronkou je Lucie Borhyová.

Více informací o akci naleznete na old.equalpayday.cz

equal pay day

NA NEJVĚTŠÍ NETWORKINGOVOU AKCI V ČESKÉ REPUBLICE PŘILETÍ GURU RAW KOSMETIKY

Antonia_Burrell_BlogNa osmý ročník legendární konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, která proběhne 24. a 25. března v Clarion Congress Hotel Prague, přiletí z Anglie Antonia Burrell, která je již po téměř dvě desetiletí považována za opravdovou kosmetickou guru. Konference bude skutečně mezinárodní, kromě vystoupení velvyslankyně Švédska, Victorie Li, uslyšíme příběhy více než dvacítky manažerek a manažerů původem z osmi zemí.

Páteční pracovně zážitková konference bude nabitá úžasnými a inspirativními řečníky, účastníky čekají panelové diskuze a duely. Vystoupí například Boyan Neytchev – ředitel společnosti Bel, Loredana Popasav – Associate Coach Making Change Work, Grant McKenzie – Marketing & Innovation Director Plzeňský Prazdroj a další.

V sobotu mají ženy šanci setkat se prostřednictvím speed mentoringu s 60 úspěšnými manažerkami a podnikatelkami z různých oborů u kulatého stolu, diskutovat, ptát se, inspirovat se po dobu jedné hodiny na dané téma. Kulaté stoly začínají v 9 hodin ráno a postupně můžete nashromáždit informace až od 5 mentorek v jednom dni. Mezi mentorkami 8. ročníku budou například Mirka Čejková, Nicol Lenertová, Michaela Hrdličková, ze společnosti Biogen, která v letošním roce vyhrála ve své kategorii v soutěži TOP ženy Česka, Olga Stanley ze společnosti Rossman, Dita Stejskalová, ředitelka společnosti Ogilvy, Drahomíra Mandíková, členka představenstva Plzeňského Prazdroje, Veronika Brázdilová, generální ředitelka Xeroxu a mnoho dalších.

Veškeré další informace naleznete na www.mentorky.cz, kde můžete i zakoupit vstupenky.

Konferenci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ pořádá nezisková organizace Business & Professional Women, jejíž prezidentka Lenka Šťastná říká: „Pomáhám ženám v tom, aby našly cesty, jak se vzájemně podpořit, sdílet svoje zkušenosti, inspirovat se. Hledám zajímavé osobnosti, které jsou ochotny podělit se o svoje životní příběhy. Vlastně se dá říct, že hledám nové ženské vzory. Myslím, že je důležité, aby se ženy o své zkušenosti dělily.“

 

Facebook_header_828x315_02

Už je to tu zas: blíží se Equal Pay Day – Ženy sobě

Na 24. a 25. března připravujeme osmý ročník legendární konference EqualPayDay – Ženy sobě, největší networkingovou akci v České republice. Na páteční pracovně zážitkové konferenci a sobotním mentoringu můžete získat nové podněty k osobnímu i profesnímu rozvoji, sdílet své zkušenosti, setkat se s inspirativními ženami, navazovat kontakty, věnovat se svému osobnímu růstu, nabít se novými zážitky a poznat nové přátele.

 

Tady rozhodně nesmíte chybět!

 

Konference je určena ženám, které chtějí řídit vlastní život, přispět ke zlepšení života dalších žen a nenechávají je lhostejnými změny ve společnosti. Pozor! Páteční pracovně zážitková konference je otevřená i moderním mužům.

Co zažijeme letos? Pátek bude nabitý úžasnými a inspirativními řečníky a čekají vás panelové diskuze. V sobotu máte šanci setkat se prostřednictvím speed mentoringu s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami z různých oborů u kulatého stolu, diskutovat, ptát se, inspirovat se po dobu jedné hodiny na dané téma. Kulaté stoly začínají v 9 hodin ráno a postupně můžete nashromáždit informace až od 5 mentorek v jednom dni.

EqualPayDay – Ženy sobě je benefiční akcí neziskové organizace Business & Professional Women.

Když totiž ženy táhnou za jeden provaz, dokážou neuvěřitelné věci.

Vstupenky na tuto jedinečnou akci zakoupíte ZDE.