OTTIMA s.r.o., ředitelka

Čas

09:00 – 10:00 hodin, 13:00 – 14:00 hodin

Téma

Pracovní etapy v životě ženy a osobní realizace

O čem si budeme povídat

Vybrala jsem si téma, které je pro mne srdcovou záležitostí. Osobní rozvoj v kombinaci s prací prožívám nejen já, ale setkávám se s ním každý den ve své práci.

Těším se na osobní setkání s dalšími ženami, na jejich příběhy a nové osobnosti. Být parťákem u životních změn je mým každodenním chlebem a věřím, že předávání zkušeností nás posune vpřed. Možnost vyměnit si osobní zkušenosti je mnohdy to nejcennější, co si můžeme dát.

Ze života, aktuálně

Jsem ředitelka vzdělávací a poradenské agentury Ottima. Mým hlavním úkolem je rozvoj naší společnosti včetně celého dámského týmu. Osobně přináším nové osobnosti, nové projekty a tedy i nové zakázky. Ty pak společně jako tým zpracováváme a posouváme vpřed až po samotnou realizaci. To že se daří, je kvalitní práce mého týmu.
Aby to nebylo málo, jsem i mamkou dvou puberťáků, na které jsem sama. V každém naplněném dni se snažím najít i čas pro sebe. Užívám si období tvoření a klidu po dlouhém hektickém období plným osobních změn.

Jaké stereotypy, rodinné předsudky, svázané s pojmem PENÍZE jste musela překonat?

„Vše si musíš zasloužit a tvrdě sama odpracovat.“ Strach z hodně nul – odvážit se si přát a ne si říct „to jsou dlouhý peníze“. Naučit se pečovat o majetek – když do rodiny přišel. Zvládnout „chudobu“ na rodičovské. Peníze symbol lepšího života. Více peněz se nerovná více štěstí. Zjistila jsem, že jeden z nejšťastnějších lidí, co jsem poznala byl vedoucí kapely, co se věnoval a organizoval lakros a přitom byl „jen“ školníkem. A zároveň jsem poznala šťastného člověka milionáře i nešťastného člověka milionáře.

Jaká životní ztráta se nakonec ukázala jako zisk?

Změna vlastníka firmy byla těžká zkouška. Projít den „D“.

Kdybyste měla mimozemšťanovi vysvětlit, co znamenají pro Pozemšťana peníze, co byste řekla?

Převodní směnná jednotka. Základ společenské dohody/smlouvy. Odměna za výsledky činnosti.

Co vás dělá v práci šťastnou?

Poznávání lidí, podpora v rozhodování, rozvoj lidí/firem, u vyhledávání a profesních změn – podpora v kariérové změně. Nové osobnosti, nové přístupy. Užitečnost. Moc ráda přemýšlím, jak být užiteční zákazníkům, poznat je a projít s nimi kus jejich cesty. A pak kolegyně z interního týmu a konzultanti a lektoři, pro které jsme přístavem.

Kdy a při čem nejlépe načerpáte novou sílu jít dál, nevzdat se, rozvíjet své nápady a realizovat je?

Mám ráda tým, to mi hodně pomáhá, že má něco smysl pro nás – nejen pro mě. Hodně věřím na intuici. Dokážu být vytrvalá. Řeknu si „To dám“. A někdy to je i o tom, že tohle nesmím vzdát, kvůli tomu, co by přišlo pak. Sílu mi dává to, že dělám, co mě baví a čemu věřím.

Co ve vás vyvolává věta : Za peníze si můžeš koupit všechno?

Úsměv. A uvědomění, že já věřím, že všechno ne. A to co je nejvíc – to ne. A porozumění, že jsou určitě i lidé, kteří si to myslí. Ale, že je to spíš zkratka.