flow Assistant s.r.o., CEO & founder

Prozraďte nám něco o sobě & proč jste přijal/a pozvání na konferenci?

Vychovávaly mě především máma s babičkou. Jako dítě jsem často viděl, že mají ženy složitější život. Mají těžší práci, jsou méně doceněné, méně respektované a vydělávají méně peněz. Namísto toho se my muži vozíme v lepších služebních autech, máme větší privilegia a zpravidla poslední slovo. A já říkám, že to tak není správně. Jak svět mužů, tak svět žen má své přednosti, výhody a zároveň slabiny. Budeme-li rovnocenně spolupracovat, můžeme společně dokázat víc a žít v harmonii. Důkazem je, že jsem v rámci podnikání často obklopen ženami. Především moje manželka Markétka je největší poklad, který mám. Asistentku máme ženu, advokátku máme ženu a účetní také. Najděme společnou řeč a cestu kupředu.

Pozvání jsem přijal, protože chci ukázat mužům, že žen není vůbec potřeba se bát. Když je někdo v jádru proti druhým lidem, je úplně jedno, jakého je pohlaví. Společná vize a směr jsou pro ty, kdo chtějí budovat lepší svět a do takové skupiny rozhodně s manželkou patříme. Pojďme společně žít ve světě, kde můžeme projevit své talenty a kde budou zároveň přijaty a využity pro dobro nás všech.

Co byste chtěli vzkázat účastníkům a účastnicím konference? Proč by měli přijít na konferenci?

Přijďte na Equal Pay Day už jen proto, že naberete spoustu sil a chuti do dalšího života. Nezáleží na tom, jestli hledáte novou práci, chcete rozjet firmu nebo už slavíte úspěchy na manažerských pozicích. Tahle konference je pro ženy, které chtějí získat pocit, že si zaslouží své místo na slunci a ideálně i našly cestu, jak toho dosáhnout.

Co byste dělali, kdybyste nemuseli řešit peníze? Kdybyste měli k dispozici neomezený zdroj peněz?

Odpověď je jednoduchá. Dělal bych přesně to, co dělám teď. Dávám lidem skvělou práci a firmám skvělé lidi. Točím videa, děláme školení a hlavně píšu knihu, kterých je už více než 17 za posledních deset let. Žiji své talenty a chci ukázat druhým, jak docílit stavu naplnění.

Jakou nejcennější radu ohledně peněz byste dali dceři? (vnučce?)

Ať chceme nebo ne, pořád jsou peníze hybatelem světa. Udělej všechno proto, aby peníze sloužily tobě a ne ty jim. Dej přednost tomu co skutečně miluješ před pouhým vydělávání peněz a pokud je to jenom trochu možné, a věz, že vždycky existuje nějaká cesta, dělej to co miluješ a nechej si za to dobře zaplatit.