Lektorka, mentorka a koučka strategických komunikačních dovedností a osobního rozvoje. Zakladatelka Media Education CEE. Členka rady České asociace systemických konstelací (ČASK).

Prozraďte nám něco o sobě & proč jste přijal/a pozvání na konferenci?

Ve své lektorské a koučovací praxi se setkávám dennodenně s úžasnými ženami. Přesto, že vedou firmy, poskytují doma zázemí, podporují své muže, dětí a okolí, nevěří si. Jsou často unavené, frustrované a nemají čas na sebe. Navíc, mají často ambivalentní vztah k penězům. Místo, aby jim byly zdrojem síly, peníze jsou pro ženy z nějakého důvodu často zdrojem stresu, konfliktů a nedorozumění.

Pozvánku na konferenci jsem přijala, abych mohla s takovými ženami sdílet, aby se podívaly do zrcadla. Pak, aby se podívaly do zrcadla znovu, a to tak, jak se dívají na své děti – s láskou. Zaslouží si totiž mnohem víc, než si myslí.

Naše firmy, politika a planeta potřebují více zralých, zdravě sebevědomých žen. Tikají nám hodiny, do kdy můžeme přinést skutečný ženský prvek do vedení firem a státu. A to můžeme jen, pokud se naučíme stát ve své přirozené síle. Proto jsem tu, abych se to i já naučila po boku tolika skvělých žen.

Co byste chtěli vzkázat účastníkům a účastnicím konference? Proč by měli přijít na konferenci?

Je známo, že když se ženy potkají, stanou se zázraky. Na konferenci Ženy sobě nás bude hodně, které řešíme podobná témata. Pocit, že nám někdo rozumí, že nejsme samy, že by někdo byl ochotný nás podporovat a podržet, že má pro nás nějakou zprávu, která nás posune dál – to jsou pocity k nezaplacení. Proto si myslím, že by každá žena měla uvažovat přijít na konferenci. Bude to velkolepé, už se na to moc těším.

Co Vám pomáhá plnit si své cíle v oblasti peněz?

Svoje peníze, stejně jako čas, jsem se naučila hlídat od doby, kdy jsem začala podnikat. Jsou totiž zdroje mého klidu, zdraví, radosti a tvořivosti. Proto jsem naučila oběma dávat zdravé hranice – investuji a utratím jen tolik času a peněz, kolik cítím, že je pro mě zdravé a užitečné. Naučím lidi, aby mi to nastavení respektovali. Díky tomu dosáhnu více a jsem šťastnější. Dávat hranice sama sobě a svým zdrojům vede k tomu, že nám zůstává více zdrojů pro sebe i svůj život. A to je krásný pocit.

K čemu Vám peníze skutečně slouží? Jak proměníte peníze na hojnost v jiných oblastech Vašeho života? Co pro Vás znamená hojnost?

Nejlepší investice pro mě bylo vždy vzdělávání a knihy. Jsem zvědavá a ráda se naučím nových věcí. Cestuji po celém světě za nejlepšími učiteli, abych mohla čerpat z původních zdrojů. Proto, když mě stojí letenka stejně, co vydělávám za celý den školení, nelituji. Protože se pak vrátím zpátky a mám víc, co nabídnout svým klientům. A klienti mi to rádi vrátí zpátky formou hojného honoráře. Tomu já říkám hojnost a radost z bohatého života.

Co byste dělali, kdybyste nemuseli řešit peníze? Kdybyste měli k dispozici neomezený zdroj peněz?

Psala a psala a psala, než by mě ruka bolela. Seděla bych na terase svého krásného domku v Rumunsku, u nás na vesnici. Kolem mě by byla rodina, které jsem mohla dopřát krásný domov. Měli bychom tam krásný bazén, protože to baví tátu, a úžasnou kuchyni, protože to baví mámu. Na zahradě by lítali děti a někde u svého byznysu by byl můj muž. A já bych seděla na terase, v pocitu, že miluji a jsem milovaná, a psala bych.

Jakou nejcennější radu ohledně peněz byste dali dceři? (vnučce?)

Milá dceruško beruško, peníze jsou to, o co se můžeš opřít, abys navigovala svět a život podle tvých představ. Díky nim můžeš odpočívat nebo se zapáleně ponořit do tvorby; díky nim můžeš pomáhat a dávat bez pocitu, že by ti něco scházelo. Díky penězům jsi ve své síle, která Ti dovolí milovat bez strachu. Tak si jich, milovaná, važ a nauč se je obhospodařit moudře. Budou tu vždy pro tebe, pokud tu ty budeš pro ně. Je to vztah jako každý jiný, a když miluješ svoje peníze, miluješ sebe.