Wunderman, reklamní agentura, Customer Experience Hunter
“Aspiring blogger” pro Ženy 40+

 

Čas

11:00 – 12:00 hodin, 17:00 – 18:00 hodin

Téma

Čas jsou peníze? Čas je investice!

 

O čem si budeme povídat

Každá z nás dobře víme, že bychom měly investovat do sebe, ať to znamená cokoliv. Ale většinou skončíme u zaklínací rovnice nemám čas vs nemám na to peníze. Ale je to skutečný problém? Nebo spíš nevíme, kde začít a co by to mělo být? Nebo máme strach z toho, že naše seberealizace jde na úkor rodiny, že na to nemáme nebo že už je to zbytečné? Pojďme si povídat, jak vyvážit rovnici čas vs peníze tak, abychom se dokázaly posunout blíž k tomu, co nás baví a dělá nám radost, abychom si sebe mohly více vážit. Povím vám, jak to jako žena po čtyřicítce dělám já.

 

Ze života, aktuálně

Mým pracovním grálem je mapování zákaznické zkušenosti pro naše klienty. Takže každý den ve své práci vlastně přemýšlím o tom, jak a proč se spontánně chováme, co máme rádi, z čeho máme strach, jaké produkty nebo služby by nám ulehčili život nebo ho udělali radostnější. Rozhodně platí:“kovářova kobyla …”Zatímco já jsem se snažila, aby zákazníci v celé republice byli spokojení, já jsem byla unavená a rozladěná pocitem, že jsem za celý den stejně vůbec nic nedokázala. A v ten moment mi to došlo! Zaměřila jsem se tedy na to, abych i já mohla být spokojená sama se sebou a měla ze svého života radost. Pravdou je, že to je to jediné, co nám zůstává a z čeho v dobrém těží všichni kolem nás. Takže trénuju fitko a řeším správnou výživu, dělám módní styling, chodím na kurz fashion ilustrace a zakládám blog pro ženy 40+. A věřím, že i proto je moje teenagerská dcera, na jejiž výchovu jsem sama, tak úžasná!

 

Co ve vás vyvolává věta : Za peníze si můžeš koupit všechno?

Hodně pravdy na tom je, to uznávám. Ale na zem mě vrací momenty, kdy i ti nejbohatší na světě umírají na nevyléčitelné choroby a hloupí lidé rozhodují o životech milliónů jiných lidí. Zdraví a opravdovou lásku, štěstí, talent a respekt si za peníze nekoupíš.

 

Jaká životní ztráta se nakonec ukázala jako zisk?

Tragická ztráta toho nejbližšího, na kom jste závislá, je velké neštěstí. Ale může otevřít dveře do místnosti, kam se schovalo a čeká Vaše já. Můžete zkusit znova najít a dělat to, co naplňuje Vás samotnou.

 

Kdy a při čem nejlépe načerpáte novou sílu jít dál, nevzdat se, rozvíjet své nápady a realizovat je?

Je to úplně přízemní. Vypnout, nic nedělat, válet se, koukat celeý den na filmy a cpát se něčím dobrým, skočit na proceduru do wellnesu. Nejlépe s někým, kdo vám říká jak moc jste úžasná a že dokážete všechno na světě (to je ta těžší část plánu).

 

Co pro Vás znamená „hojnost" a jak si ji udržujete?

Můžu si něco dopřát v momentě, kdy mi to udělá největší radost. Nemusím přemýšlet, jestli můžu něčeho jenom půlku a nebo vůbec. Nemám takový strach z nepředvídatelných událostí.

 

Proč považujete svoji účast na akci Ženy sobě a podporu žen za důležitou?

Moc dobře vím, že příběh podobný jako mám já, má i mnoho žen kolem mně. Důvody mohou být jiné, výsledek stejný. Nízká sebedůvěra, nedocenění, po čtyřícítce ztráta zájmu o sebe samou, nulová chuť ještě něco někomu (a už vůbec ne sobě) dokazovat, celková únava a na konci ke všemu žadnej normální chlap na obzoru nebo mizivá podpora rodiny. A taky moc dobře vím, že si to děláme samy!