Accenture, vedoucí pro Inkluzi a diverzitu v ČR

Čas

09:00 – 10:00 hodin, 13:00 – 14:00 hodin

Téma

Kolik peněz potřebuji, o kolik si mám říct a proč?

O čem si budeme povídat

Tuhle otázku většinou nemáme čas si ani položit, natož promyslet a zodpovědět. Ale stejně na ni dříve nebo později při některém z životních milníků dojde. Existuje jednoduchý univerzální návod, jak porozumět vlastním potřebám a prioritám, dohodnout se s partnerem a vyjednávat se zaměstnavatelem. O ten bych se chtěla podělit: prostě jak se nenechat penězi dohnat a zaskočit

Ze života, aktuálně

V nejlepší. Ve svých 45 letech vím, kdo jsem, znám své silné stránky, jsem “učitel-pionýr”. Naplňuje mě rozvíjet lidi kolem sebe a dělat nové věci. Teď prozkoumávám několik možností, co s tím dál. Zároveň jsem nadšená, jak se přitom věci hrotí a řeší, vztahy, práce, cokoliv.

Jaký sen byste si chtěla splnit?

Vlastně jsem to už řekla. Být sama sebou a dělat to, co mě naplňuje. Není to jen o tom, co mě baví a co mi jde, ale taky o pocitu sounáležitosti a smyslu, o srdci a duši.

Jaké stereotypy, rodinné předsudky, svázané s pojmem PENÍZE jste musela překonat?

Vyrůstala jsem za komunismu, byli jsme zvyklí po věcech toužit. Tržní nadbytek mě zaskočil a srovnávám se s ním dodnes, nejde jen o mileniály. Dodnes nejsem rozhodnutá, jestli je hypotéka motorem nebo pastí společnosti.

Jaká životní ztráta se nakonec ukázala jako zisk?

Každá. Jak říká Brienne z Tarthu, moje oblíbená postava ve Hře o trůny: “Vítej v reálném světě, kde lidé ztrácejí to, co je pro ně důležité”. Zažila jsem ztrátu zaměstnání, rozchod s partnerem, zavinila vážnou autonehodu, každá z těch věcí mi pomohla vyrůst lidsky.

Kdy a při čem nejlépe načerpáte novou sílu jít dál, nevzdat se, rozvíjet své nápady a realizovat je?

Energii a nápady čerpám z komunikace s lidmi, čím víc lidí potkávám, tím líp. Relaxuji ale nejraději sama, ideálně při práci na zahradě, s rukama v hlíně a hlavou v oblacích.

Jakou radu byste udělila ženám pro rozvoj jejich kariéry?

Poznejte své silné stránky, jejich přednosti i úskalí, a každý den je vědomě využívejte na maximum. Budete tou nejlepší verzí sama sebe. Snažit se být někým jiným je ztráta času a energie.