Mary Kay, nez. National Sales Director

Prozraďte nám něco o sobě & proč jste přijal/a pozvání na konferenci?

Pracovní kariéru jsem začala v oboru IT, v roce 2007 jsem dokončila magisterské studium Informatiky na MU Brno se zaměřením na analýzu a návrh informačních systémů. V té době už jsem pracovala tři roky jako programátorka a analytička v úspěšné firmě mých rodičů. Na konci roku 2006 vstoupila do mého života příležitost s Mary Kay a já ucítila velkou šanci posunout se dál profesně i osobnostně, přestože to byla diametrální změna oboru. V roce 2008 jsem se rozhodla z rodinné firmy odejít. Nyní pracuji jako nezávislý partner společnosti na pozici National Sales Director a učím ženy jak dosáhnout finanční nezávislosti pomocí této skvělé příležitosti už víc jak 11 let. Jsem 6 let šťastně vdaná, miluju sport a pohyb v přírodě. Jako bývalá reprezentantka v moderní gymnastice vím, že na šťastný a úspěšný život mě připravil právě vrcholový sport a návyky, které jsem v něm získala, a současně skvělá výchova mých rodičů.

Konference jsem se rozhodla zúčastnit, protože mě baví aktivně pomáhat ženám uvědomit si jejich vlastní hodnotu. V životě se řídím heslem Alberta Einsteina „Život je jako jízda na kole, abyste udrželi rovnováhu, musíte se pohybovat vpřed“. Jsem toho názoru, že život je „naše dílo“, je dobré přijmout zodpovědnost a skutečně ho tvořit ve všech sférách. Obklopovat se ženami, které aktivně tvoří svůj život a učit se od nich, je pro mě cesta vpřed.

Co byste chtěli vzkázat účastníkům a účastnicím konference? Proč by měli přijít na konferenci?

Ať se právě díky této konferenci „zastaví“ a udělají si čas přemýšlet o tom, co v životě skutečně chtějí a jak toho chtějí dosáhnout. Mnoho lidí je stále v běhu událostí a situací a přijde jim nepatřičné se zastavit a přemýšlet kam a jak svůj život chtějí směřovat. Tato konference může být skvělou inspirací, právě díky tomu, že určitě uslyšíme příběhy žen, se kterými se budeme umět ztotožnit a uvidíme jak realizovaly svůj vysněný život ony. Třeba právě tady přijmete myšlenku, že každá žena má touhy a sny, že je důležité je vyslovit a usilovat o ně teď a tady v tomto životě (bez ohledu na to, kdo si o tom co myslí).

Co byste dělali, kdybyste nemuseli řešit peníze? Kdybyste měli k dispozici neomezený zdroj peněz?

Myslím, že bych stále dělala to samé, co dělám. S neomezený zdrojem bych se asi nad rámec toho, co dělám, zapojila do projektů, které mi dávají smysl. První, do čeho bych se vrhla je podpora sportu u dětí – mám v hlavě nápady, které bych moc ráda uskutečnila ve velkém. A taky bych se učila investovat, to je obor, který mě zajímá.

Co Vám pomáhá plnit si své cíle v oblasti peněz?

Určitě fakt, že sama sebe ani ty peníze neberu příliš vážně – beru je jako hru. Párkrát jsem v životě peníze ztratila a překvapilo mě, jak rychle jsem to dokázala hodit za hlavu. Dále mě pomáhá vědomí, že mohu svůj měsíční příjem díky kariérovému žebříčku Mary Kay neustále zvyšovat, a to tempem, které si určím já sama. V tomto se opravdu cítím svobodná, nemám platový strop a nesmírně mě to motivuje na sobě makat. Vždy jsem si ráda kladla cíle, snažila se překonat své nejlepší výkony a tak nějak vnitřně vím, že ještě zdaleka nejsem na 100% svého potenciálu – mám tuto vlastnost určitě vytrénovanou ze sportu, chci být lepší každý den (ve všem – třeba i jako manželka chci být lepší než včera :-)) a prostě se tím bavím.