MBA, Managing Partner at CEAG
Head of Business Advisory and M&A

Prozraďte nám něco o sobě & proč jste přijal/a pozvání na konferenci?

Radím lidem v podnikání. Netvrdím, že mám patent na rozum, takže pokud podnikáte ve výrobě letadel nebo mikročipů, na rovinu říkám, že vám neporadím, protože tomu nerozumím. Můžete se o mně dočíst, že jsem „Jedna ze zakládajících partnerek CEAG, zodpovědná především za strategii, business development a poradenství v rámci fúzí a akvizic a spolupracuji s fondy private equity, strategickými investory a vlastníky společností.“ Přeloženo do běžné mluvy to znamená, že firmám a jejich majitelům, či managementu radím v tom, jak to udělat, aby se jejich businessu dařilo, rozvíjel se, získal investice, když je to potřeba a firemní úspory na to nestačí a kdy a jak firmu prodat, když se majitel rozhodne, že by konečně mohl začít odpočívat. Česká televize mě pozvala, jako investorku do pořadu Den D. Tam mě to fakt bavilo, přestože se člověk nestačil divit, na co všechno chtějí lidi získat investici. Užila jsem si moderování pořadu Podnikání od A do ZET na Rádiu ZET a taky jsem tak trochu grafoman a píšu blog, kde občas radím a občas sdílím „veselé historky“ z podnikání.  Ale hlavně fandím lidem, co používají vlastní hlavu a selský rozum. Vystudovala jsem mezinárodní a veřejné  vztahy na Škole mezinárodních a veřejných vztahů a Executive Masters of Business Administration na ESCEM School of Business and Management /University of New York/Prague. A úplně původně jsem vystudovala hotelovou školu, takže je zřejmé, že ráda vařím a mám ráda dobré jídlo.

Pozvání na konferenci je pro mě čest, vždycky mě potěší, když mě lidi jsou ochotni poslouchat. A Equal Pay Day je úžasná akce, takže o důvod víc přijít a mluvit o penězích, kterých máme vždycky míň, než bychom si přáli, ale i přesto je nám fajn (většinou).

Co byste dělali, kdybyste nemuseli řešit peníze? Kdybyste měli k dispozici neomezený zdroj peněz?

Asi bych první měsíc propadala euforii a nepřetržitě slavila, druhý měsíc bych odjela na pláž a vzala si s sebou manžela a knížky, na které jsem doteď neměla čas a třetí měsíc bych se začala nudit a vymýšlet co dál.

Jakou nejcennější radu ohledně peněz byste dali dceři? (vnučce?)

Je lepší zaměřit se na to, čeho mám hojnost, než na to, čeho mám nedostatek. Přestaň  řešit to, co nemáš a raduj se z toho, že žiješ.