Mobbing Free Institut, z.ú., zakladatelka

Čas

11:00 – 12:00 hodin, 17:00 – 18:00 hodin

Téma

Jak řešit šikanu na pracovišti.

O čem si budeme povídat

Věnuji se duševní hygieně, osobnímu rozvoji, vztahové patologii a jejím souvislostem již řadu let. Naše hodnota, je v nás a jen my se musíme postavit sami za sebe. Nikdo jiný to neudělá. Je dobré být připravena a vědět, jaké jsou možnosti a postupy, které nám umožní vymanit se z područí tyranů a rolí obětí.

Ze života, aktuálně

V této době věnuji svůj prostor především vyrovnanému a pohodovému životu, jak pracovnímu, tak osobnímu. Vlastním hodnotám, šťastné rodině a vnitřní spokojenosti. Pracuji na přípavách kulturně-vzdělávacího a osvětového ALLfestivalu s tématem Naplněný osobní a pracovní život, který proběhne 18-20.5. 2018 v Litoměřicích. S FDV realizujeme projekt Důstojné pracoviště pro veřejnou správu a zároveň pokračuji v osvětě týkající se prevence a eliminace šikany na pracovišti za Mobbing Free Institut, z.ú.

Jaká životní ztráta se nakonec ukázala jako zisk?

Když jsem přišla o kolegy, kteří se tvářili jako přátelé a já zjistila kolik jsem nefunkčním vztahům věnovala energie, financí, času i podpory. Propadala jsem úzkosti, že vše co dělám, dělám špatně, že bych to měla dělat tak, jak mi radí oni, sebereflexivně přijímala kritiku, která nikam nevedla, neboť bych popřela sama sebe. Nicméně pak, jako by se vše změnilo. Já se osvobodila a uvědomila, jak velký krok byl pustit nefunkční vztahy. Následoval posun k úplně v jiných rozměrech a přišli mi do života noví lidé, kteří jsou se mnou ve vzájemnosti, důvěře, otevřenosti a laskavosti. Což považuji za největší zisk.

Jaké stereotypy, rodinné předsudky, svázané s pojmem PENÍZE jste musela překonat?

Bez práce nejsou koláče. Nejdřív práce, potom zábava. Peníze kazí charakter.

Proč považujete svoji účast na akci Ženy sobě a podporu žen za důležitou?

Vzájemná podpora žen nás vnitřně posílí. Můžeme sdílet, být takové jaké jsme, vzájemně se příjmout, naschlouchat a dát si to, co zrovna potřebujeme.

Co ve vás vyvolává věta : Za peníze si můžeš koupit všechno?

Z mého pohledu nesmysl. Peníze jsou prostředek, návrat energie. Vztahy, lásku, zdraví si za peníze nekoupím.

Kdybyste měla mimozemšťanovi vysvětlit, co znamenají pro Pozemšťana peníze, co byste řekla?

Hra, výměna, možnosti, závislost.