Biogen, Central Eastern Europe Regional Lead, SMA

Čas

13:00 – 14:00 hodin, 15:00 – 16:00 hodin

Téma

Hodnota mého času, kvalita života a šance dát vydělat druhým lidem.

O čem si budeme povídat

Téma souvisí s podnikáním, prací, vyděláváním peněz, efektivním využitím času a financí. Vycházím z vlastní zkušenosti, že se nedá zvládnout úplně všechno. Kolem sebe často vidím, že se o to ještě mnoho žen stále snaží. Nechají se odradit okolím od využití úklidových agentur, hlídání dětí a dalších pomocníků. Jenže potom jim chybí čas na sebevzdělávání a odpočinek, na ně samotné, na to, co je v životě opravdu důležité. Třeba jim pomohou moje zkušenosti.

Ze života, aktuálně

Jsem osmým rokem ve firmě Biogen, od listopadu mám ale novou mezinárodní pozici pro region CEE. Mým úkolem je zajistit, aby byl na trzích v těchto zemích dostupný specializovaný lék k léčbě jedné ze vzácných nemocí. Jsem spokojená, změnu jsem potřebovala, učím se nové věci, a to mi dodalo novou energii. Obě moje ději dokončily studium na univerzitě a já mám velikou radost, že se věnují tomu, co je baví, stejně jako můj muž.

Jaký sen byste si chtěla splnit?

Časem bych si chtěla zařídit život tak, abych se mohla sama rozhodnout, kdy budu pracovat a kdy pojedu na delší čas za dcerou do Francie nebo na delší dovolenou.

Jakou radu byste udělila ženám pro rozvoj jejich kariéry?

Dělejte to, co Vás baví, ne to, co ostatní považují za takzvaně prestižní. Šetřete svůj čas, dělejte smysluplné věci a odpočívejte. Nebojte se zaplatit si pomocníky v domácnosti. A nenechejte se nikým ovlivňovat, vy sama víte, čemu se chcete věnovat, jak chcete žít svůj život. A zdokonalujte se v tom, na co máte talent, ať jste v něčem vyjímečná.

Proč považujete svoji účast na akci Ženy sobě a podporu žen za důležitou?

Ráda se podělím o zkušenosti, které jsem za svůj profesionální i soukromý život získala. Třeba alespoň někomu ušetřím čas tím, že nebude dělat stejné chyby jako já, někoho jiného možná inspiruji.

Jaká životní ztráta se nakonec ukázala jako zisk?

Odstěhování se od rodiny z rodného města, od pohodlného života. Po svatbě. Musela jsem sama hodně změnit a vybudovat, ale bez toho všeho bych nebyla tam, kde jsem teď, spokojená.

Kdy a při čem nejlépe načerpáte novou sílu jít dál, nevzdat se, rozvíjet své nápady a realizovat je?

Když mám kolem sebe rodinu a přátele, jejich podporu. Když se věnuji něčemu smysluplnému.

Co byste během dne nejraději dělala, kdyby peníze nehrály žádnou roli?

Asi bych vždycky pracovala, ale méně než v současnosti. Hodně bych cestovala, sportovala, věnovala se rodině a přátelům, umění, kultuře a zahradě.