Happier by Vera, Mindfulness Trainer

Čas

13:00 – 14:00 hodin, 17:00 – 18:00 hodin

Téma

Jak prožívat větší klid a méně stresu v uspěchaných dnech pomocí mindfulness.

O čem si budeme povídat

Mindfulness (všímavost) přináší mně i mým klientům do života mnoho radosti, lehkosti a životního naplnění. Je to cesta k sobě samé, ke klidu a pohodě a to vše v běžné realitě každodenních starostí. Techniky mindfulness přináší okamžitou úlevu od nervozity, stresu a napětí a ještě navíc umožňují život naplno prožívat ve všech jeho formách. Bude mi ctí na akci základní techniky představit a inspirovat tak další.

Ze života, aktuálně

Nyní žiji v Berlíně, kam jsme se nedávno přestěhovali po našem tříletém pobytu v Šanghaji. Máme dvě malé děti a pomocí mindfulness, antistresových a dechových technik a pozitivního přístupu k životu radostně kombinuji práci a mateřství.

Jaký sen byste si chtěla splnit?

Ráda bych převedla svou práci co nejvíce online, abychom mohli trávit několik měsíců v roce mimo domov i s dětmi. Líbí se mi kombinace world schooling spolu s maximálním prožíváním života soukromého i pracovního.

Jakou radu byste udělila ženám pro rozvoj jejich kariéry?

Motivuji ženy k tomu, aby jim přinášela práce především uspokojení. Aby si svým „povoláním“ plnily svou cestu duše, svou misi a dělaly to, co obohacuje je samotné, i ostatní.

Co pro Vás znamená „hojnost" a jak si ji udržujete?

Hojnost pro mě představuje finanční bezpečí, možnost plnit si své sny, žít v opravdovosti, živit se tím, co mě naplňuje a současně obohacuje svět, flexibilní pracovní doba, možnosti cestovat a žít kdekoliv na světě a prožívat život v lásce, lehkosti a radosti.

Jaké stereotypy, rodinné předsudky, svázané s pojmem PENÍZE jste musela překonat?

Část kariéry jsem stavěla na tom obstarat co největší finanční zajištění. Také jsem se roky snažila vyrovnat svému muži manažerovi a být stejně dobrá. Až po letech a po dětech jsem pochopila, že schopnosti nás žen a matek jsou jinde. Můžeme si dovolit pracovat chytře, s láskou a radostí.

Jaká životní ztráta se nakonec ukázala jako zisk?

Mým nejtěžším životním rozhodnutím bylo přestěhovat se na tři roky do Šanghaje, vzdát se postu ředitelky eventové agentury a následovat svého manžela na jeho pracovní misi. Byla jsem v sedmém měsíci těhotenství s druhým dítětem. Prožívali jsme nejtěžší, ale současně i nejkrásnější roky života. Objevila jsem v sobě svůj dar, stala se Mámou pro své děti, Manželkou pro mého muže a Ženou pro sebe samou.

Co vás dělá v práci šťastnou?

Dělá mě šťastnou vědomí, že tvořím tu svou cestu, to mé téma. Že to, co dělám, je „to ono“. Pak už cokoliv, co na té cestě každý den prožívám, beru jako výzvu a jako dobrodružství, které k tomu všemu patří. Život je pak vlastně pořádná jízda.