Zpěvačka, hlasová lektorka

Prozraďte nám něco o sobě & proč jste přijal/a pozvání na konferenci?

Moje profesní já by se dalo rozdělit na dvě části. V rámci konference se se mnou účastníci setkají jako se zpěvačkou a hlasovou lektorkou. Moje kapela Veronika & The Band hraje originální aranže jazzových standardů i populárních skladeb v rytmu swingu. V kapele mě doprovázejí brilantní čeští hudebníci a snažíme se k danému tématu přistupovat s lehkostí a svěžestí. Dříve se na swing tančilo až do rána a tak bychom ho rádi přiblížili všem posluchačům neotřelou formou.
Zároveň se věnuji výuce zpěvu a hlasovému poradenství – jak správně používat svůj hlas, který potřebuje každý z nás. Více o mě se můžete dozvědět na webu www.veronikamoudra.cz
Druhou mou profesí je práce v neziskové organizaci Borůvka Praha o.p.s., která pomáhá lidem s tělesným postižením. Letos slaví krásné 20 výročí od svého vzniku.

Pozvání na konferenci jsem přijala z toho důvodu, že mi přijde smysluplná, že motivuje ženy k tomu, aby samy sebe rozvíjely a věřily sobě a své práci. Zároveň je to skvělá příležitost poznat spoustu zajímavých žen, na což se velmi těším.

Co byste chtěli vzkázat účastníkům a účastnicím konference? Proč by měli přijít na konferenci?

Myslím si, že otázka rovnosti platů je v podstatě i otázkou svobody – v rozhodování o tom, co budu dělat, kde budu pracovat, jak si díky penězům dokážu sladit pracovní a osobní život, jak si dokážu splnit sny. Protože každý potřebujeme rovnováhu a tak je dobré některá témata otevírat a přemýšlet nad nimi.

Co byste dělali, kdybyste nemuseli řešit peníze? Kdybyste měli k dispozici neomezený zdroj peněz?

Kdybych měla neomezený zdroj peněz, snažila bych se pomáhat lidem, kultivovat naši společnost, zachraňovat přírodu. Podporovala bych kulturu a vzdělání, protože bez něj nedokážeme vidět svět v souvislostech. Podporovala bych neziskové organizace, které dělají mnoho prospěšných věcí, které si ani neumíme představit. Sama z Borůvky vím, že většinová společnost si vůbec neuvědomuje, kolik práce neziskovky dělají. Často slýchám – „no jo, ale to má přece platit stát“. Jenže stát to nezvládá, a pokud by to měl zvládat, daně se nám mnohonásobně zvýší – a už jsme zase u platů … A tak tady zůstává poté spousta těch, kteří pomoc potřebují a nikdo jiný, než neziskovky jim nepomůže. Ať už mluvíme o pomoci lidem s postižením, jako u nás v Borůvce, či seniory, děti, zvířata, přírodu, … Je toho spousta a týká se to nás všech, i když to na začátku hned nevidíme.

A co bych dělala sama pro sebe? Hodně zpívala a objevovala krásné kouty světa.