Walmark, a.s.; HR Manager CZ, SK

Čas

11:00 – 12:00 hodin, 15:00 – 16:00 hodin

Téma

Máte právo chtít čas pro sebe a tvořit vědomě svůj příběh, co v něm bude a co ne, je prostě na Vás!

O čem si budeme povídat

Toto téma reflektuje mou osobní zkušenost, uvědomuji si, jak je to důležité pro životní harmonii a sílu každé z nás. Setkávám se s tím, že ženy řeší podobné otázky a vnímám, že je důležité o nich stále mluvit.

Ze života, aktuálně

Aktuálním tématem pro mě je slaďování profesních zájmů a zájmů mé dcery, která nastupuje do školní docházky. Vím, jak je důležité se jí v této fázi věnovat, a zároveň je pro mě důležité si zachovat svou kapacitu pro pracovní úkoly. Věřím, že toto je téma blízké mnoha z nás a ráda se inspiruji od ostatních, jak i ony se s tímto popraly a ráda budu sdílet svá malá vítězství i prohry.

Jakou radu byste udělila ženám pro rozvoj jejich kariéry?

Svou kariéru stále buduji krok za krokem. Dává smysl začít a jít si za svým snem. Osobně vím, jak je důležitá síť podpory a budování si kontaktů, obklopit se skvělými lidmi. Ne vždy je každý den skvělý a ne všechno se povede a důležité je si zažít ten pocit, že v tom nejste sama.

Jaké stereotypy, rodinné předsudky, svázané s pojmem PENÍZE jste musela překonat?

Mám to štěstí, že jsem se nemusela vyrovnávat s předsudky o penězích, ale věřím, že každý jsme strůjcem svého štěstí a věřím, že žena může být ta, která zabezpečí rodinu. Toto nemusí být vždy jen na mužích.

Co vás dělá v práci šťastnou?

Smysluplná práce, spokojený tým a dobrá káva :-)

Jaký sen byste si chtěla splnit?

Osvědčilo se mi dávat si konkrétní a reálné cíle. Dávám si cíle obvykle na jeden rok a na konci roku s chutí bilancuji, co se podařilo a co ne. V roce 2018 se chci pustit do lyžování. Mám k tomu skvělé partnery, dorůstající dětskou partu, která je pro mě lyžařskou motivací. Držte mi palce, ať letos sjedu svou první sjezdovku!

Proč považujete svoji účast na akci Ženy sobě a podporu žen za důležitou?

Uvědomuji si, že nepřináším na tuto konferenci pouze svůj vlastní příběh, ale díky projektu InspiroMatky, který jsem spoluzaložila již před více než 4 lety, jsem potkala desítky žen, jejichž příběhy a zkušenostmi mě obohatily a věřím, že mám, co předat dál. Tento projekt mi dal pocit, že jsme zkrátka všechny stejné ve své jinakosti.

Co pro Vás znamená „hojnost" a jak si ji udržujete?

Hojností je pro mě zejména celá řada zajímavých lidí a vztahů, které mě obklopují v mém celém životě. Setkávám se ráda s lidmi, jejichž energie mi dává smysl a naopak s těmi a těm s kterými nesouzním a nemám společnou cestu, dokážu říct ne.