MOSER, a.s., členka představenstva

Prozraďte nám něco o sobě & proč jste přijal/a pozvání na konferenci?

Kateřina je členkou představenstva sklárny MOSER a majitelkou galerie Designum. Pracovní kariéru započala v oblasti prodeje a marketingu ve velkých mezinárodních firmách. Dva roky pracovala v Německu. Ve 40ti letech se rozhodla pro změnu, vystudovala interiérový design a věnovala se tvorbě interiérů. Poté otevřela galerii se současným českým designem. Od roku 2016 je spolumajitelkou sklárny MOSER. Spolu s manželem vlastní také kávovou plantáž v Kostarice, kde často pobývá.

Kateřina má 3 děti, které se snaží vést k všestrannosti a širokému rozhledu. Je aktivní sportovkyní, lektorkou jógy a zastánkyní filosofie rovnováhy a harmonie. Na konferenci se chce podělit o zkušenosti jak naslouchat sama sobě, svému tělu a díky tomu najít spokojenost a úspěch.

Co byste chtěli vzkázat účastníkům a účastnicím konference? Proč by měli přijít na konferenci?

Konference se budu účastnit poprvé. Těším se na nová setkání, na výměnu názorů a zkušeností, na energii sdílení a podpory. Věřím, že konference přinese novou inspiraci nejen mně, ale i všem zúčastněným.

K čemu Vám peníze skutečně slouží? Jak proměníte peníze na hojnost v jiných oblastech Vašeho života? Co pro Vás znamená hojnost?

Doma jsem často slýchávala rčení “ Peníze budou a my nebudem”. Zvažování o tom, za co se peníze vydají, se vždy řídilo tím, jaká investice přinese nejvíc pro osobní rozvoj. Takže pokud to šlo, koupilo se sportovní vybavení, pěkná kniha, výlet na zajímavé místo. Ušetřili jsme na věcech, které jsme si mohli udělat sami, na oblečení, na elektronice. Nikdy jsem neměla pocit finanční nouze a nikdy jsem peníze moc neřešila. Tato lehkomyslnost mne provází doteď. Nerozhazuji, každý větší nákup promyslím, nebojím se ale investovat do sebe a svého růstu. Hojnost je pro mne možnost dopřát si něco navíc bez obavy, že to ohrozí základní potřeby. A hlavně možnost dopřát něco navíc i lidem kolem sebe. Věřím, že kdo má peníze, měl by mít i zodpovědnost, že s nimi nakládá nejen ve svůj prospěch, ale i ve prospěch svého okolí.

Co byste dělali, kdybyste nemuseli řešit peníze? Kdybyste měli k dispozici neomezený zdroj peněz?

Bylo by těžké rozhodnout čemu se věnovat s neomezeným zdrojem peněz. V poslední době sleduji se znepokojením zprávy o ekonomických imigrantech z Afriky. Lidé opouští své domovy kvůli neutěšené ekonomické a politické situaci. Myslím, že Evropa dluží Africe splacení škod, které napáchala doba kolonialismu. Pokud bych měla neomezený zdroj peněz, investovala bych je do projektů na rozvoj společnosti a ekonomiky v Africe.